Rendelkezésre állok ELTE Origó angol nyelvvizsga felkészítésre is, lépj kapcsolatba velem.
Ez a nyelvvizsga hasonló a régimódi „rigó utca” nyelvvizsgához, legalábbis az én véleményem szerint, mivel én inkább a nemzetközi trendeknek megfelelő vizsgákra szoktam felkészíteni.
Iyen szempontból kicsit nehezebb is, bár más szempontból könnyebb lehet.
Ha megnézzük a beszédkészség vizsgarészt akkor azt látjuk, hogy tartalmaz például egy „beszélj a képről” szekciót, amit én rendkívül mesterkéltnek gondolok. Ezt a feladatot nehéz végrehajtani vizsgázóként pontosan az erőltetettet mivolta miatt, és annak a vizsgázónak aki nem tud a „semmiről” beszélni eléggé meg fog gyűlni vele a baja. Nyilván egy ilyen esetben sokat kell gyakorolni az ELTE Origó angol nyelvvizsga és érettségi felkészítés alatt és a felkészítő tanárnak fokozatosan kell támogatást nyújtani hogy ezt a készséget megtalálja magában a tanuló.
A másik nehezítő körülmény ami a beszédkészség szekciót nehezíti az a párbeszéd. Az az álláspontom hogy a párbeszédet tartalmazó beszéd feladatok, tehát az úgynevezett „szerepjáték” a legnehezebb fajtája a „produktív” vagyis beszéd feladatoknak. Hogy ez miért van, annak több oka lehet. Például az, hogy a tanuló ilyenkor nagyobb fokú nyomást érez mint más fajta beszéd feladatoknál, mivel érzi hogy meg kell felelnie egy „igazi” beszélgetés követelményeinek.
Ezen okokból kifolyólag én viszonylag nehéznek gondolom az ELTE Origó angol nyelvvizsga beszédkészség szekcióját.
Szerencsére vannak olyan aspektusai ennek a vizsgának amik más vizsgához képest könnyebbé teszik.
Például el lehet mondani hogy az írásbeli részt könnyebbnek lehet mondani több nemzetközi nyelvvizsgához képest, hiszen a feladat csak annyi hogy írjunk egy levelet informális hangvételben, majd fejtsük ki a véleményünket egy témában – szintén informális hangvételben. Az utóbbi továbbá nem esszé formátumban történik és nem akadémikus hangvételben. Ez azt jelenti hogy a tanulónak nem kell elsajátítani az egész angolszász akadémikus írás témakörét, ami egy rendkívül hosszadalmas folyamat, és az egyik legnagyobb kihívása több nemzetközi angol nyelvvizsgának.
Szinte csak egy szösszenetet kell írni (kb. 100 szó), amivel kapcsolatban csak arra kell figyelnünk hogy az alapvető nyelvtani szabályokat betartsuk (amik ebben az esetben majdnem teljesen megegyeznek a szóbeli nyelvtannal, mivel nem formális írásról van szó).
Vélemény, hozzászólás?